سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

گل میخ ترافیکی

گل میخ ترافیکی یکی از ابزار و تجهیزات ترافیکی است که معمولا برای هشدار سازی راننده ها به خصوص در شب‌ها بسیار مفید ‌می‌باشند. گل میخ دارای انواع بسیار زیادی می‌باشد و معمولا در اطراف خیابان ها، جاده ها و بزرگراه ها نصب می‌شوند. این گل میخ ها در شب در صورتی که جاده ها یا بزرگراه‌ها تاریک باشند و یا راننده حواسش پرت شود با یک انحراف باعث ایجاد لرزش در تماس با تایر‌های ماشین‌ها می شود و راننده را متوجه مسیر می‌کند. گل میخ ترافیکی نقش ویژه ای در کنترل جاده‌ها و اعطای هشدار به راننده‌ها دارد. در این مقاله با مشخصات، کاربرد‌ها و انواع گل میخ ترافیکی بیشتر آشنا خواهیم شد.

شاید در شب هنگام برای شما نیز پیش آمده باشد که قطعات چسبیده به زمین که میتوانند نور را به خوبی منعکس کنند نظر شما را جلب کرده باشد و مایل بوده باشید تا در مورد نحوه کار و فواید آنها اطلاعات بیشتری کسب نمایید. در ابتدا باید گفت که نام این قطعات منظم گل میخ ترافیکی می باشد که وظیفه اصلی آن هشدار به رانندگان تعبیه شده است. 


گل میخ ترافیکی چیست؟


گل میخ ترافیکی یک قطعه ای با ابعاد کوچک است که به شکل برجسته می‌باشد و معمولا بر کف خیابان‌ها نصب می‌شود. این قطعه مرتفع است و دارای رنگ روشنی می باشد و از دسته علائم هشدار دهنده است. در اثر مماس شدن تایر یا چرخ خودرو‌ها با این قطعه ماشین دچار لرزش می‌شود و این لرزش یک هشدار جدی به راننده می‌دهد و راننده را از خطرات احتمالی آگاه می‌سازد. گل میخ ترافیکی معمولا در پارکینگ های روباز یا سر پوشیده، در اطراف پیاده روها و در محدوده گاردریل جاده ها‌ و در خطوط جدا کننده جاده ها و یا خیابان های دو طرفه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

گل میخ به طور معمول میتوان با کمک نگین هایی که بر روی آن تعبیه شده است میتواند نور را منعکس نموده و حاشیه جاده را به خوبی به رانندگان نشان دهد. در مواقعی که راننده با حالت خواب آلودگی رانندگی میکنند معمولا به علامت ها و هشدار های نوری توجهی نمیکند به همین دلیل این گل میخ ترافیکی را با ارتفاع مناسبی ساخته و بر روی زمین قرار میدهند، تا در صورتی که راننده ای منحرف شد با رفتن لاستیک های خودرو بر روی این گل یخ ها و ایجاد سر و صدا و حرکت فیزیکی راننده را از حالتی که در آن قرار دارد خارج نماید و از بروز حوادث احتمالی جلوگیری نماید.


انواع گل میخ ترافیکی


گل میخ ترافیکی انواع بسیار متعددی دارد که در این بخش از مقاله به معروف ترین و پرکاربرد ترین نوع گل میخ ترافیکی میپردازیم.


انواع معروف گل میخ ترافیکی

 

گل میخ چشم گربه ای: میزان درخشش بالایی در شب دارند

گل میخ چشم ببری: قدرت بازتابندگی بسیار بالایی دارد.

گل میخ ترافیکی سولار: این نوع گل میخ انرژی خود را از افتاب می گیرد و به صورت ال ای دی نورانی کار می‌کند.

گل میخ ترافیکی سولار: این تجهیزات ترافیکی نسل جدید است که در طول روز انرژی از خورشید دریافت می کند و ذخیره می کند و این انرژی را در شب استفاده می کند. از این نوع گل میخ ترافیکی سولار در اماکنی که آب و هوایی آفتابی و خشک دارند بسیار استفاده می‌کنند.

هر کدام از این انواع گل میخ ها دارای ویژگی‌ها، مشخصات و خصوصیات خاص و متمایزی می‌باشند و ظاهر آن ها نیز متفاوت است.

 

مشخصات گل میخ چشم گربه ای 


مشخصات و خصوصیات کلی گل میخ چشم گربه ای ترافیکی به این صورت است که این نوع گل میخ به چشمان گربه بسیار شبیه می‌باشد و درخشش ویژه ای دارد به همین دلیل به اسم گل میخ چشم گربه ای معروف است. گل میخ ترافیکی از دو جفت رفلکتور تشکیل شده است. برای بالا بردن عمر این گل‌میخ ها، این پکیج را در یک محفظه چدنی قرار می‌دهند. این گل میخ ها در شب نور را بازتاب می کنند و محدوده حرکتی را به خوبی برای رانندگان تعیین می‌کند.
گل میخ چشم ببری، یک لنز محدب برای این نوع گل میخ استفاه می‌شود و این در بالا بردن قدرت بازتابندگی این قطعه بسیار اثر گذار می‌باشد. در جاده های کم نور و برون شهری و حاشیه بزرگراه ها از این قطعات درخشنده بسیار استفاده می‌شود.

 

کاربرد گل میخ ترافیکی چیست؟

 

در محل ها و مکان‌های مختلفی از گل میخ ترافیکی استفاده می‌شود. در اماکن مختلف گل میخ ترافیکی کاربرد‌های متفاوت دارد.
کاربرد گل میخ ترافیکی شامل موارد زیر:

 

  • برای مشخص سازی محدوده های خیابان ها و جاده‌ها از گل میخ ترافیکی در کنار گاردریل‌ها استفاده‌ می‌شود.
  • برای تفکیک خیابان های دو طرفه و محورهای دوطرفه و مشخص سازی مسیر جاده ها نیز از گل میخ ترافیکی استفاده می‌شود.
  • غالبا برای مشخص سازی مسیر عبور اتوبوس ها، مسیر عبور نیرو های امدادی تند رو و سایر موارد گل میخ ترافیکی به کار برده می‌شود.
  • برای کاهش سرعت ها به عنوان سرعت گیر و برای هشدار کردن راننده ها در مسیر نزدیک به چهارراه ها از این قطعات بسیار استفاده می‌شود.
  •  در مناطق سردسیر و یخ بندان به منظور کاهش سرعت تعیین محدوده قانونی عبور عابرین و افزایش اصطکاک و پیشگیری از سرخوردن ماشین ها به کاربرده می‌شود.


اهمیت گل میخ ترافیکی


گل میخ ترافیکی همانند سایر تجهیزات ترافیکی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع این قطعه برجسته در اطراف جاده ها و کف خیابان ها بسیار حائز اهمیت می باشند. بیشترین اهمیت این قطعات ترافیکی در شب می‌باشد. در واقع وجود این قطعات میزان تصادفات و سوانح شبانه را به شدت کاهش داده است و در صورت خواب آلودگی راننده این قطعات باعث هوشیار شدن رانندگان و آگاه سازی رانندگان از خطرات می شوند.

 

قیمت خرید گل میخ ترافیکی


تمام قطعات و تجهیزات ترافیکی دارای اهمیت متمایز و عملکرد خاص و ویژه ای می‌باشد. این تجهیزات ترافیکی در مراکز فروشگاهی مختلفی در سراسر کشور ارائه می شوند. عده ای از این فروشگاه های معتبر برای اعطای خدمات از راه دور و عرضه محصولات با کیفیت و درجه یک به سایر هم وطنان خود از شهرستان ها و استان های مختلف اقدام به راه اندازی و احداث سایت های فروشگاهی آنلاین با نماد الکترونیکی معتبر کرده اند تا این تجهیزات ترافیکی با کیفیت عالی با مناسب ترین قیمت ها به سراسر کشور ارسال شوند. تعیین قیمت و نرخ گذاری خرید گل میخ ترافیکی به نوع گل میخ ترافیکی‌ ارتباط دارد.

 

جمع بندی


گل میخ ترافیکی یکی از انواع تجهیزات ترافیکی است که غالبا در سراسر جهان در جاده ها، خیابان های درون شهری و برون شهری، پارکینگ ها، اطراف خیابان‌ها و سایر موارد به کار برده می شوند. با تنوع کیفیتی و ویژگی های مختلفی این محصولات تولید می‌شوند و توسط شرکت های متفاوتی با برندهای متنوع و متعدد روانه بازار ها می‌شوند که با کیفیت ترین و مقاوم ترین نوع گل میخ از میزان محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. این گل میخ‌های ترافیکی معمولا قدرت تحمل وزن بسیار سنگین دارند.

 

جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()