سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

چشم گربه ای

برخی از تجهیزات ترافیکی بر پایه استفاده از قوانین فیزیک در کنار هوشمندی طراحان اینگونه تجهیزات ساخته شده اند که چشم گربه ای یکی از این تجهیزات می باشد. این ابزار با قرار گرفتن در حاشیه جاده ها به رانندگان حریم جاده را نشان داده و با داشتن امکان انعکاس نور می تواند از انحراف رانندگان جلوگیری کند. چشم گربه ای قابلیت ذخیره نور خورشید را در طول روز دارا بوده و می تواند این انرژی ذخیره شده را در شب مورد استفاده قرار دهد. در صورتی که به هر یک از مدل های چشم گربه ای نیازمند هستید میتوانید از محصولات این بخش دیدن نموده و مدل دلخواه خود را خریداری نمایید.

 

 

چشم گربه ای ترافیکی چیست؟


اگر به سطح جاده ها نگاه بندازید می‌ توانید متوجه قطعه های شوید که به مربع شکل بوده و رنگ آن ها بیشتر زرد است. این قطعه های مربع شکل که برآمده و برجسته هستند همان چشم گربه ای ترافیکی هستند که در سطح آسفالت قرار می گیرند. این تجهیزات ترافیکی با مواد اولیه مختلف و شکل های متفاوتی تولید شده اند. این محصول از لحاظ کارایی به انواع یک طرفه و دوطرفه و سولار تقسیم بندی می شوند شود که در ادامه توضیح می دهیم. نصب این تجهیزات ترافیکی بسیار آسان بوده و می توان با استفاده از چسب اپوکسی دو جزئی این محصولات را به کف جاده ها متصل کرد.

 معرفی چشم گربه ای ترافیکی

یکی از محصولاتی که در جاده ها آن را مشاهده می کنید چشم گربه ای ترافیکی است. این محصول از تجهیزات مهم ترافیکی بوده که برای مشخص کردن مسیر کاربرد دارد. نمی توانید تمام جاده ها را با تجهیزات ترافیکی مجهز کنید، چرا که بار مالی سنگینی دارد و از لحاظ مالی مجهز کردن آن ها امکان پذیر نیست. بنابراین باید از تجهیزات ترافیکی مهم در جاده ها استفاده کرد که بودن آن ها الزامی است. این تجهیزات ترافیکی از لحاظ مالی هزینه مقرون به صرفه به همراه دارد. این تجهیزات کاربرد جالبی دارند و برای افزایش دید رانندگان استفاده می شود.

 

 چشم گربه ای ترافیکی چیست؟

 

چشم گربه ای ترافیکی یک طرفه

این تجهیزات ترافیکی را می توانید در حاشیه خیابان ها مشاهده کنید. این نوع تجهیزات ترافیکی نور را به شکل یک صرفه منعکس می کنند و جنس آن از ABS و پلاستیک نشکن است. چشم گربه یک طرفه از متریال تولید شده است که در برابر وزن خودروها مقاوم بوده و در یک طرف آن می توان نگین های مشاهده کرد که باعث بازتاب نور می شود.

 

 

چشم گربه ای ترافیکی دو طرفه

چشم گربه ای دو طرفه از دیگر تجهیزات ترافیکی است که به شکل دو طرفه قادر به بازتاب نور است. علاوه بر آن بر روی چشم گربه ای دو طرفه نگین های پلی کربنات نصب شده است و از دو جنس فلز یا پلاستیک تولید می شوند و می توان در جاده‌ها از این تجهیزات ترافیکی ضروری استفاده کرد تا مسیر حرکت برای رانندگان مشخص شود. چشم گربه ای دو طرفه برای جلوگیری از خواب آلودگی رانندگان کاربرد داشته و حتی در شرایط جوی نامساعد مقاوم است. در تاریکی شب زمانی که هیچ نوری برای مشخص کردن جاده وجود ندارد اهمیت استفاده از این محصولات مشخص می شود. این تجهیزات ترافیکی می تواند در جاده های که هیچ نوری برای مشخص شدن مسیر وجود ندارد نقش خود را به شکلی حرفه ای نشان دهند.

 

 

چشم گربه ای ترافیکی سولار

رفلکتور ترافیکی سولار با ذخیره کردن انرژی خورشیدی قادر است در شب فعالیت کند. در صورتی که این تجهیزات ترافیکی کامل شارژ شود از طریق باتری و پنل خورشیدی کوچک می تواند تا چند شبانه روز کار کند. البته چشم گربه ای سولار در دو مدل یک سرفه و دو طرفه موجود است. سلول های سیلیکونی چشم گربه ای سولار می توانند در روز های که هوا ابری است باتری خود را شارژ کنند‌. جنس این محصول مهم از پلاستیک و آلومینیوم بوده و در آن ها LED های در رنگ های سفید، ابی، قرمز و زرد تعبیه شده است. البته میزان روشنایی این محصول در مقایسه با نوع معمولی آن بسیار بیشتر است و می‌ تواند به تاریکی شب نفوذ کند و جاده را برای رانندگان روشن نماید تا دارندگان با خیالی آسوده بتوانند در تاریکی شب رانندگی کنند. در جاده های دور افتاده که دسترسی به برق امکان پذیر نیست می توان از این تجهیزات ترافیکی استفاده کرد.

 

چشم گربه ای ترافیکی چه کاربردی دارد؟


در شرایط جوی مختلف مانند بارانی، تاریکی و مه می توان از این تجهیزات مهم ترافیکی استفاده کرد. درست است که این محصولات به منظور جهت دهی تولید شده اند اما کاربرد آن ها فقط در تعیین مسیر خلاصه نمی شود بلکه برای جدا کردن جاده از حاشیه آن نیز کاربرد دارد. زمانی که ماشین از روی این تجهیزات ترافیکی عبور کند دچار لرزش می‌ شود و احساس خواب آلودگی راننده از با ارزشی که در اتاقک ماشین ایجاد می شود از بین برود. این محصول در جاده ها در مسیر تردد به صورت خط ممتد نصب می شود و به منظور هوشیار کردن رانندگان از مسیر های خطرناک کاربرد دارد. البته این تجهیزات ترافیکی برای هشدار و کنترل سرعت استفاده می شود. با بهره مندی از چشم گربه ای ترافیکی و نصب آن ها در مسیر درست می توان پارک کردن خودرو را آسان تر کرد‌.

 

کاربرد چشم گربه ای ترافیکیطریقه نصب چشم گربه ای ترافیکی

اگر این تجهیزات به درستی و به روش اصولی نصب نشوند امکان دارد از جاده جدا شوند. برای نصب این تجهیزات باید محل نصب را به درستی مشخص کرد و برای استفاده از چسب مخصوص جاده را از سنگریزه و خاک تمیز کرد. در آخر باید از پیچ های مخصوص برای نصب این تجهیزات ترافیکی بر روی زمین استفاده کرد. برای نصب این تجهیزات حتما باید از چسب های مرغوب و مناسب استفاده کرد و عملیات چسب کاری این محصول را به درستی انجام داد‌‌.

اگر برای نصب این تجهیزات ترافیکی از چسب مرغوب استفاده نشود پیچ ها از محصول جدا شده و می‌ تواند باعث اتفاقات ناخواسته از جمله آسیب لاستیک خودرو و بروز تصادفات شود. با توجه به این موضوع نحوه نصب این تجهیزات اهمیت بسیار بالایی دارد و باید توسط اشخاص ماهر انجام گیرد.

 

 

جمع بندی

در این مقاله اطلاعاتی در مورد تجهیزات ترافیکی مثل چشم گربه ای ارائه شد. برای اینکه در سطح جاده ها و شهر ها امنیت و نظم ایجاد کنید باید از تجهیزات ترافیکی مناسبی استفاده نمایید. این تجهیزات هشدار دهنده در نزدیک خطوط عابر پیاده یا چهارراه استفاده می شوند‌. همچنین می توان چشم گربه ای ترافیکی را در حاشیه اتوبان ها یا نزدیکی پیچ های خطر و خطوط ممتد در جاده ها و خیابان های دو طرفه، نزدیک گاردریل مشاهده کرد. این تجهیزات هشدار دهنده یک نوع وسیله برای راهنمایی رانندگان هستند که رانندگان را متوجه می سازد در زمان لازم است سرعت خودرو را کاهش دهند.

 

جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()