سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

تجهیزات ترافیکی

تجهیزات ترافیکی شامل انواع مختلفی از کالا ها و ابزار های هشداری می باشد. رفت و آمد در سطح شهر ها و عبور و مرور در سطح شهر و معابر برای افراد پیاده و عابران پیاده یا خودروها نیاز به قوانین و مقرارتی دارد تا با پیروی کردن از آن قوانین و مقرارت از هرج و مرج در سطح شهر به شدت پیشگیری می کند. امروزه برای ایجاد نظم و انظباط در جاده ها و معابر قوانین راهنمایی و رانندگی و مقرارت مختلفی برای رفع ترافیک و پیشگیری از حوادث وضع شده است.

 

تعریف تجهیزات ترافیکی

تجهیزات ترافیکی در واقع به منظور افزایش نظم و انظباط درون شهری و پیشگیری از ایجاد تصادفات و حوادث و برخورد کردن خودروها و اتومبیل ها به همدیگر و یا برخورد خودروها و اتومبیل ها با عابران پیاده طراحی و تولید شده اند و به همین منظور نیز به کار برده می شوند. غالبا از محصولات ترافیکی در زمان های ترافیکی، در اطراف ساختمان های در حال ساخت و ساز و جلوگیری از وارد شدن صدمات و آسیب های جبران ناپذیر و اتفاقات بسیار استفاده می شود. انواع تجهیزات ترافیکی برای هدایت ترافیک ها استفاده می شود همانند: علائم ترافیکی، تابلوهای ترافیکی، موانع، چراغ های ترافیکی و سایر موارد به منظور اعطای هشدار به رانندگان به کاربرده می شوند. این تجهیزات ترافیکی در تمام امکانی که احتمال تردد و عبور انسان ها و یا افراد سواره و اتومبیل ها وجود دارد، وجود آن ها ضروری می باشد.

تجهیزات ترافیکی
اهمیت تجهیزات ترافیکی

با افزایش جمعیت های شهری و بالا رفتن آمار استفاده از وسایل نقلیه و بی توجهی رانندگان و عابران پیاده آمار تصادفات و حوادث و مرگ و میر بسیار بالا رفته است. برای کاهش این تصادفات و بالا بردن امنیت جاده ها و خیابان ها از تجهیزات ترافیکی بسیار استفاده می شود. از مهم ترین اقدامات برای پیشگیری از مرگ و میر و خسارت های زیاد نصب انواع تجهیزات ترافیکی در سطح کشور می باشد. تجهیزات ترافیکی در واقع در جهت افزایش و بالا بردن ضریب امنیت راه ها و کاهش حوادث رانندگی فوق العاده موثر می باشد.


انواع تجهیزات ترافیکی

تجهیزات ترافیکی یکی از اجزای بسیار مهم و جدایی ناپذیر مدیریت شهری می باشد. تجهیزات ترافیکی از تنوع بسیار بالایی برخوردار می باشد از جمله معروف ترین و پر کاربرد ترین انواع تجهیزات ترافیکی: تابلو ترافیکی، علائم ترافیکی، جدا کننده ترافیکی، چراغ راهنمایی رانندگی، بشکه ترافیکی، استوانه ترافیکی یا کله قندی و سایر تجهیزات. سرعت گیر از دسته مهم ترین و اساسی ترین تجهیزات ترافیکی می باشند. سرعت گیر در واقع در جهت محدود سازی سرعت وسایل نقلیه و اتومبیل ها می باشند. سرعت گیر به دو دسته کلی تقسیم می شود: سرعت گیر و سرعت کاه. این دو قطعه در جهت کاهش سرعت تولید شده اند اما در میزان کاهش سرعت مختلف می باشد. سرعت گیر نسبت به سرعت کاه به صورت خشن تر عملکرد دارد و میزان بازدارندگی آن خشن تر از سرعت کاه می باشد.

 خرید تجهیزات ترافیکی

انواع تجهیزات ترافیکی شهری

تجهیزات ترافیکی نقش بسزایی در اعطای آسایش و نظم در جاده ها و شهر ها دارند. در بخش رفت و آمد و حمل و نقل عمومی از این تجهیزات ترافیکی بسیار استفاده می شود. با وجود این تجهیزات می توان نظم را در درون شهر و خارج از شهر برقرار کرد. این تجهیزات از آنجایی که باید همیشه در شرایط جوی مختلف در شهر و جاده ها وجود داشته باشند باید از جنس بسیار مرغوب و باکیفتی تولید شوند. جنس مرغوب و با کیفیت بر افزایش عمر و ماندگاری این تجهیزات تاثیر مستقی دارند.
این تجهیزات ترافیکی شهری به چند دسته کلی تقسیم بندی می شوند:

  • علائم ترافیکی الکترونیکی همچون: چراغ های راهنمایی متنوع
  • علائم ترافیکی افقی همانند خط کشی ها
  • علائم ترافیکی عمودی مثل تابلو ها


علائم ترافیکی الکترونیکی

این علائم ترافیکی در کاهش ترافیک بسیار کمک می کند. از مهم ترین و متمایز ترین علائم ترافیکی الکترونیکی، چراغ های راهنمایی و سنسور ها می باشند. این چراغ های راهنمایی در واقع در تعیین حق عبور و مرور ماشین ها و افراد یا عابر پیادان از خیابان ها و تقاطع ها کمک شایانی می کند. این چراغ ها در واقع دارای چندین بخش کلی از جمله: پایه، کنترلر و سر لامپ ها می باشند. کنترلر از مهم ترین بخش های این وسیله می باشد که در تنظیم کردن زمان تناوب چراغ ها بسیار موثر هستند.

 

علائم ترافیکی افقی

علائم ترافیکی افقی در واقع شامل انواع مختلفی از خط کشی خیابان های برون شهری و درون شهری می باشد و میزان دقت بیشتری به رانندگان میدهد.

 قیمت تجهیزات ترافیکی

علائم ترافیکی عمودی یا تابلو ها

تابلو های ترافیکی تمام اطلاعات ضروری را به رانندگان انتقال می دهند. علائم عمودی به سه دسته کلی تقسیم می شوند: تابلوهای اخباری، تابلو های نظامی، تابلو های اخطاری.

 

فروشگاه تجهیزات ترافیک

فروشگاه های متعددی هستند به منظور فروش تجهیزات ترافیکی و تجهیزات پارکینگی با کیفیت بالا، مقاوم در برابر شرایط جوی متفاوت و با ماندگاری بسیار بالا تولید شده اند. این فروشگاه های معتبر اینترنتی مرغوب ترین و بهترین تجهیزات ترافیکی با کیفیت عالی و با قیمت بسیار مناسب را در اختیار کاربران خود قرار می دهند.این فروشگاه ها و شرکت های معتبر محصولاتی با درجه ساخت و کیفیت بسیار بالا توزیع می کنند. فروشگاه فروش و عرضه تجهیزات ترافیک بهترین تجهیزات ترافیکی و پارکینگی را در مدت زمان بسیار مناسبی به آدرس دلخواه مشتریان خود با مناسب ترین قیمت ها ارسال می کند.


جمع بندی درباره خرید تجهیزات ترافیکی

تجهیزات ترافیکی دارای رنگ بندی بسیار مختلف و متمایزی می باشند و هر کدام از این تجهیزات ترافیکی دارای مفهوم خاصی می باشند و مفهوم را به راحتی به رانندگان می رسانند. رایج ترین انواع تجهیزات ترافیکی: سرعت گیر، بشکه ایمنی، چشم گربه ای و گل میخ، آینه های محدب ترافیکی، مخروطه های ایمنی، کله قندی و سایر موارد می باشد. تجهیزات ترافیکی ایمنی در سازماندهی و نظم دهی درون شهری و برون شهری فوق العاده اثر گذار می باشد. وجود این تجهیزات از اتلاف وقت، آلودگی هوا، گره های ترافیکی و حوادث و سانحه های جاده ای به شدت پیشگیری می کنند.

 

جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()