سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

تجهیزات ایمنی

قبل از انجام کار مهم ترین چیزی که باید مد نظر قرار بگیرد استفاده از تجهیزات ایمنی است. این تجهیزات از جان کارگران محافظت می کنند لذا استفاده از انواع تجهیزات مهم ایمنی اهمیت بسیار بالایی دارد. کارگردان قبل از انجام هر کاری باید ابتدا از لباس های ایمنی استفاده نمایند. در این صورت در برابر صدمات و موقعیت‌ های تهدید کننده و تلفات کاملا ایمن هستند. توجه داشته باشید که تجهیزات و لباس های ایمنی انواع متفاوتی دارند و بر اساس نوع شغل و محل مورد استفاده از دسته بندی های گوناگون تقسیم بندی می شوند. از این رو هر شغلی برای خود لباس ایمنی متفاوتی دارد.


اهمیت استفاده از تجهیزات ایمنی

کارگران در طول روز ممکن است در موقعیت های تهدید کننده قرار بگیرند. به عنوان مثال برقکاران در طول روز در معرض برق گرفتگی هستند. از این رو باید از دستکش ها و کفش های ایمنی متناسب با برق کاری استفاده نمایند. علاوه بر این آن دسته از کارگرانی که در تماس با مواد شیمیایی و مواد خورنده هستند باید از لباس های مخصوص استفاده کنند تا در معرض با مواد شیمیایی دچار بیماری نشوند. همواره به استفاده از تجهیزات ایمنی قبل از انجام کار توصیه می شود. شاید عبارت اول ایمنی و بعد کار به گوش شما خورده باشد. ایمنی کارگران اهمیت بالاتری از انجام کار دارد. لذا در ابتدا باید از لباس‌ها دستکش ها و سایر تجهیزات ایمنی استفاده نمایند.

 

اطلاعات در مورد تجهیزات ایمنی

تجهیزات ایمنی برای جلوگیری از صدمات و آسیب ها و اتفاقات ناگوار در موقع کار استفاده می شوند. این تجهیزات بر اساس ماهیت خطر در کار انواع مختلفی دارند. از این رو در عملیات ساختمانی و جوشکاری و در سایر محیط های کاری پرخطر مورد استفاده قرار می گیرند. بعضی از بیماری ها و آسیب هایی که به کارگران وارد می شود ناشی از تماس با مواد خورنده و مواد شیمیایی و خطرات فیزیکی، الکتریکی، مکانیکی و … است. از این‌ رو کارفرمایان باید برای حفاظت از کارگران خود تجهیزات ایمنی تهیه کنند. در واقع استفاده از این تجهیزات برای حفظ سلامت کارکنان در محیط های صنعتی و کاری یک امر بسیار مهم و الزامی به حساب می آید. از این‌ رو کارگران در هر محیط کارگاهی و ساختمانی که کار می کنند برای جلوگیری از خطرات تهدید کننده باید از این تجهیزات استفاده نمایند.

 

انواع تجهیزات ایمنی

کلاه ایمنی، لباس کار، کفش ایمنی، عینک ایمنی به اضافه گوشی ایمنی که صداگیر هم شناخته می شود، به علاوه دستکش و ماسک ایمنی، لباس های ضد اسید و غیره جزوه مهمترین تجهیزات و لباس های ایمنی به حساب می آیند که با توجه به نوع خطرات محیطی مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این تجهیزات اهمیت بسیار بالایی دارد. چرا که لباس های ایمنی بهترین و مناسب ترین تجهیزات برای جلوگیری از آسیب ها و اتفاقات ناگواری است که در محیط کار پرخطر برای کارگران اتفاق می افتد. دستکش ایمنی جزو یکی از مهمترین این تجهیزات به حساب می آید که انواع متفاوتی دارد. از انواع دستکش های ایمنی می توانیم به دستکش ضد برق، دستکش ضد اسید، دستکش ضد برش، دستکش ایمنی حرارتی اشاره کنیم.

 

انواع کلاه ایمنی

کلاه ایمنی یکی از تجهیزات ایمنی کارگران است که با استفاده از استانداردهای روز تولید می شود. کلاه ایمنی انواع متفاوتی دارد از این رو در رنگ های گوناگونی تولید شده است. رنگ سفید کلاه ایمنی برای مدیران، رنگ آبی برای برقکاران و تکنسین‌ها و رنگ زرد برای اپراتورها و کارگران، رنگ قهوه‌ای برای جوشکارن و رنگ قرمز برای آتش نشانان است. بعضی از انواع کلاه های ایمنی برای حفاظت از سر کارگرانی تولید شده‌اند که در معادن، کارخانه ها و کارگاه ها در ساختمان ها کار می کنند. بعضی دیگر از کلاه های ایمنی از سر کارگران در برابر حرارت و برق گرفتگی محافظت می کنند. لذا کسانی که با برق سروکار دارند باید از این کلاه های ایمنی استفاده نمایند. این محصولات از متریال های متفاوتی نظر کربن و فایبرگلاس پلاستیک و نایلون تولید می شوند.

 

ماسک ایمنی

یکی دیگر از تجهیزات ایمنی که اهمیت بسیار زیادی دارد ماسک ایمنی است. در حقیقت کارگران باید برای حفظ سلامتی و جان خود از ماسک های ایمنی استفاده کنند و در برابر گرد و غبار و هوای ناپاک مریض نشوند. عدم استفاده از ماسک مشکلات جدی برای کارگران به وجود می آورد که می توانیم به بیماری های ریوی و مشکلات تنفسی اشاره کنیم. ماسک های ایمنی برای حفاظت از سیستم ایمنی بدن تولید شده اند. زیرا مانع از ورود هرگونه مواد بیماری زا به درون ریه و دهان می شوند. لذا کارگران با استفاده از ماسک های ایمنی که به صورت تمام صورت و نیمه صورت و ماسک دهانی تولید شده‌اند از تنفس کردن در هوای آلوده جلوگیری می کنند. در حقیقت با توجه به شرایط محیطی از یکی از ماسک های تمام صورت و نیمه صورت و ماسک دهانی استفاده می شود.

 

مزایای استفاده از تجهیزات ایمنی

در محیط های کاری پر خطر حوادث و اتفاقات ناگواری پیش می آید که برای جلوگیری از این اتفاقا تنها کاری که کارگران می توانند انجام دهند استفاده از تجهیزات و لباس های ایمنی است. در حقیقت تجهیزات ایمنی از جان کارگران در برابر آسیب هایی که محیط کاری می تواند به آنها وارد کند جلوگیری می کنند. به عنوان مثال شما یک برقکار را در نظر بگیرید که در معرض برق قرار دارد. اگر این فرد از لباس ها و دستکش های ایمنی مخصوص کار خود استفاده نکند، در معرض برق گرفتگی قرار می گیرد و ممکن است در این حوادث جانش را از دست دهد.

 

جمع بندی درباره تجهیزات ایمنی

تجهیزات ایمنی یکی از مهمترین تجهیزاتی هستند که حتماً باید در محیط کاری پرخطر مورد استفاده قرار بگیرند. امروزه اهمیت استفاده از تجهیزات ایمنی بسیار زیاد شده است. زیرا لباس ها دستکش ها و کفش ها و کلاه های ایمنی کارگران را در برابر صدمات و آسیب ها ایمن نگه می دارند. از این تجهیزات می توانیم به کلاه ایمنی، کفش کار ایمنی، لباس و گوشی ایمنی به اضافه صداگیر، دستکش و ماسک اشاره کنیم. این تجهیزات برای حفظ سلامتی و جان کارگران در برابر آسیب های محیط کار استفاده می شوند.

 

جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()