سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

تجهیزات اطفا حریق

 اقداماتی که برای خاموش کردن اتش انجام میشود اطفاء حریق نامیده میشوند.خاموش کردن آتش در سطح کوچک میتواند توسط خود فرد و با وسایل مختلفی انجام شود ولی در سطحی گسترده باید توسط افراد اموزش دیده یا همان اتش نشان ها انجام شود.تجهیزات ایمنی وجو دارند که به کمک انها به راحتی میتوان کار اطفاء حریق را انجام داد که به انها تجهیزات اطفاء حریق میگویند.از قدیمی ترین روش های اطفاء حریق میتوان به خاموش کردن آتش از طریق خاک اشاره نمود که البته با پیشرفت تکنولوژی این روش جای خود رابه روش های جدید و مدرن تری داده است.

خاموش کننده های آب و هوا نوعی از تجهیزات اطفاء حریق در تجهیزات ایمنی هستند. این نوع از کپسول های اتشنشانی برای مناطق کوچک به کار میرود تقریبا بیشتر حجم داخل این کپسول ها را آب تشکیل داده و به خاطر اینکه آب برای پرتاب شدن به بیرون نیاز به فشار دارد به همین دلیل بقیه فضای این نوع از کپسول ها را با هوا پر کرده اند تا آب با فشار به بیرون هدایت شود.

نوع دیگری از کپسول های آتشنشانی وجود دارد و به عنوان تجهیزات اطفاء حریق در تجهیزات ایمنی به کار میروند که به خاموش کننده های آب و گاز معروفند.در این نوع از کپسول اتشنشانی به جای استفاده از هوا برای پرتاب مایع به بیرون از کپسول، مقداری گاز که به صورت جداگانه در کنار کپسول تعبیه شده استفاده شده و در صورت نیاز با ضربه به سر خاموش کننده یا باز کردن فلکه آن شروع به کار میکند.

یک نوع از تجهیزات اطفاء حریق در تجهیزات ایمنی co2 نام دارد و گاز co2‌به صورت فشرده و مایع در داخل کپسول قرار گرفته و در صورت استفاده از کپسول این مواد به صورت گاز خارج خواهد شد.

تجهیزات اتفاء حریقی به نام کپسول آتش نشانی فوم وجود دارد که به علت سبک بودن مواد آن و برای اطفا حریق مایعات  در حال اشتعال به کار میرود.

جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()